Kapandı Basın Bülteni 2019

Bursa Yapı Fuarı ve Rising City Gayrimenkul Fuarı’nı 26 Bin 814 Kişi Ziyaret Etti
 
TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) organizasyonunda düzenlenen Bursa Yapı Fuarı ve Rising City Gayrimenkul Fuarı sona erdi. Eş zamanlı olarak düzenlenen fuarları dört gün boyunca toplam 26 bin 814 kişi ziyaret etti.

Açıldı Bülteni

Bursa Yapı ve Rising City Gayrimenkul Fuarları Kapılarını Açtı
TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş, ve BTSO tarafından, İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) ve Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası (BEMO) işbirliğinde, Bursa Boya ve Dekorasyoncular Odası, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen Bursa Yapı ve Rising City Gayrimenkul Fuarları, 4 gün boyunca sektörün iş hacmine katkı sağlayacak. Fuarda 80’den fazla proje, 9 bine yakın konut ve 500’ü aşkın ofis görücüye çıktı.  Fuarlar; 21 Nisan Pazar gününe kadar TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilir. 

basın bülteni

Bursa Yapı Fuarı ve Rising City Gayrimenkul Fuarı Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor
 
TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş  ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda gerçekleşecek Bursa Yapı ve Rising City Gayrimenkul Fuarları, Bursa inşaat ve gayrimenkul sektörünü canlandırmaya hazırlanıyor. 100’e yakın firmanın katılımı ile 18-21 Nisan tarihlerinde ziyaretçilerini ağırlayacak fuarlar, 4 ayrı salonda toplam 20 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek.
 
İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) ve Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası (BEMO) işbirliğinde, Bursa Boya ve Dekorasyoncular Odası, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen Bursa Yapı ve Rising City Gayrimenkul Fuarları 18-21 Nisan tarihlerinde TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuarda 80’den fazla proje, 9 bine yakın konut ve 500’ü aşkın ofis görücüye çıkacak. Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 2 milyondan fazla insana istihdam sağlayan, kendisine bağlı 200’den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep oluşturan bir konumda bulunan inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin büyümesine büyük güç kattığını söyledi.
 
SEKTÖR CANLANACAK
İnşaat ve gayrimenkul sektörünün gelişimine destek veren çok kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Rising City Gayrimenkul Fuarı’nın sektöre hareket kazandıran önemli bir etkinlik olduğunu vurguladı. Fuarın kısa süre içerisinde inşaat sektöründeki tüm paydaşların heyecanla beklediği bir fuar haline geldiğini dile getiren Başkan Burkay, “Geçen yıl düzenlediğimiz fuarları 34 ülkeden ve yurt içinden 35 ilden gelen 46 bin kişi ziyaret etmişti. Bu yıl fuara katılacak firmalarımız ziyaretçilere özel kampanya ve fiyat avantajları sunacak. Fuarlarımız sektöre canlılık katmaya devam edecek.” dedi.
 
YATIRIM YAPMANIN TAM ZAMANI
Fuarda farklı gelir gruplarına hitap eden çok sayıda projenin görücüye çıkacağını aktaran Başkan Burkay, “Bursa’da gayrimenkul yatırımı yapmanın en doğru adresi Rising City Gayrimenkul fuarımız olacak. Ev veya gayrimenkul sahibi olma hayali kuran vatandaşlar için fuar süresince uygun şartlarda imkanlar sunulacak. Artan maliyetler henüz devam eden projelere yansımış değil. Önümüzdeki süreçte maliyet baskısıyla konut fiyatlarında artışlar görebiliriz. Konut edinmeyi veya yatırım yapmayı planlayanlar açısından fiyat artışları yaşanmadan ev sahibi olmanın ya da yatırım yapmanın tam zamanı.” dedi.
 
SON 3 YILDA 160 BİN ZİYARETÇİ
Bursa Yapı Fuarı ile Rising City Gayrimenkul Fuarı’nı geride kalan 3 yılda 40’a yakın ülkeden gelen yabancı ziyaretçilerle birlikte toplamda 160 binden fazla kişinin ziyaret ettiğini dile getiren Başkan Burkay, fuarlara özellikle Körfez ülkelerindeki yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini vurguladı. Bu yıl düzenlenecek olan fuarlarda da önemli yabancı yatırımcıların fuarı ziyaret edeceğini söyleyen İbrahim Burkay, “Sektörümüzün döviz kazandırıcı niteliğini geliştirmek adına büyük gayret gösteriyoruz. İnşaat ve gayrimenkul sektöründe marka firmaların katılımcı olarak yer alacağı fuarda önemli satışların gerçekleşeceğine inanıyorum.” diye konuştu.
  
4 SALON 20 BİN METREKARE ALAN
TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, eş zamanlı olarak hazırlanan Bursa Yapı Fuarı ile Rising City Bursa Gayrimenkul Fuarı’nın 100’e yakın firmanın katılımı ile 4 salonda ve toplamda 20 bin metrekarelik alanda düzenleneceğini söyledi. Rising City Bursa Gayrimenkul Fuarı’nın müteahhitlik firmaları ve gayrimenkul danışmanlık şirketlerinin katılımıyla                        Salon 3 ve 4’te, kapıdan mutfağa, boyadan izolasyon malzemelerine kadar geniş bir ürün yelpazesini içerisinde barındıran Bursa Yapı Fuarı’nın ise Salon 1 ve 2’de yer alacağını belirten Ersözlü, fuarların 18 – 20 Nisan 2019 tarihlerinde 10.30 – 20.00, son gün olan 21 Nisan 2019 tarihinde ise 10.30 – 19.30 saatleri arasında ziyaret edilebileceğini ifade etti.
 
FUARDA 81 PROJE, 8735 KONUT, 510 OFİS, 422 TİCARİ ALAN YER ALIYOR 
Rising City Bursa Gayrimenkul Fuarı’nın geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da konut satışlarına katkı sağlayacağını ifade eden Ersözlü, “Fuarımız nihai tüketicilere hitap eden konut projelerinin yanı sıra ev, ofis, arsa, dükkân gibi gayrimenkullere yatırım yapmak ve birikimlerini doğru değerlendirmek isteyen kişilere de önemli fırsatlar sunuyor. Konforu şehir merkezinde arayan vatandaşlarımıza da şehir merkezinden uzakta doğal hayat içinde olmayı tercih eden kitleye de uygun projelerin de yer aldığı fuar süresince gerçekleşen bağlantılar konut satışlarına büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.
 
BURSA YAPI FUARI 17. YILINDA 
Bu yıl 17. kez düzenlenecek Bursa Yapı Fuarı’nın ise inşaat malzemeleri sektöründe son teknolojilerin görücüye çıkacağı önemli bir buluşma noktası olacağını ifade eden Ersözlü,  “Son yıllarda inşaat sektöründe yapılan yatırımlar ile önem kazanan, sanayinin gelişmesiyle artan göçün konut ihtiyacını oluşturduğu endüstri şehri Bursa’da düzenlediğimiz Bursa Yapı Fuarı, bölgenin güçlü buluşmasına bu yıl da öncülük ediyor. Gelişmiş kentlerde olduğu gibi Bursa ilinde de artan konut ihtiyacına paralel olarak yapılan konutlarda kullanılan inşaat malzemeleri son teknolojiler olarak yer almakta, böylece günümüz şartlarına uygun yapılar hayata geçmektedir.” şeklinde konuştu.
 
YATIRIMCILARI BURSA’YA BEKLİYORUZ
Bursa’nın fuarlar süresince Ortadoğu, Körfez ve Arap ülkeleri başta olmak üzere çeşitli coğrafyalardan gelecek yatırımcıların gözdesi olmasını ve önemli işbirliklerine imza atılmasını hedeflediklerini kaydeden İlhan Ersözlü, “Yurt içinden de Adapazarı, Ankara, Balıkesir, Bilecik,  Çanakkale, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Yalova illeri başta olmak üzere önemli sanayi kentlerinden gelen sektör temsilcilerini ağırlayacağız. Sektörün nabzının atacağı fuarlarımıza tüm halkımızı bekliyoruz.” dedi.
 
ONLINE DAVETIYENIZI ALIN FUAR GIRIŞINDE SIRA BEKLEMEYIN
Eş zamanlı ziyaret edebileceğiniz Fuarlar, 18 – 20 Nisan 2019 tarihlerinde 10.30 – 20.00, son gün olan 18 Nisan 2019 tarihinde ise 10.30 – 19.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir. www.bursayapifuari.com sitesinden Online davetiye alarak hem fuarı ücretsiz ziyaret edin hem de fuar girişinde sıra beklemeyin.
 
Saygılarımızla,
 
TÜYAP BURSA FUARCILIK A.Ş.

Bursa İnşaat ve Dekorasyon Fuarı ile Rising City Gayrimenkul Fuarı’nı 46 bin Kişi Ziyaret Etti

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ işbirliğiyle gerçekleştirilen Bursa İnşaat ve Dekorasyon Fuarı ile Bursa Rising City Gayrimenkul Fuarı’nı 5 gün boyunca 46 bin kişi ziyaret etti.